LIST OF WINNERS IN GHMC Hyderabad ELECTION 2020

1 Ramnasthpura : Mohammed Khadar of AIMIM

2 Mehdipatnam : Majid Hussain of AIMIM

3 Dabeerpura :  Alamdar Hussain Walajahi of AIMIM

4 Rein Bazar :  Abdul Wasay of AIMIM

5 Santosh Nagar :  Muzaffar Hussain of AIMIM

6 Doodhbowli :  Mohammed Saleem of AIMIM

7 Jahanuma :   Muqtadir Baba of AIMIM

8 Nawab Sahab Kunta :  Shireen Khatoon of AIMIM

9 Shaikpe :  Md Rashed Farazuddin

10 Talab Chanchalam : Sameena Begum

11 Riyasat Nagar: Mirza Mustafa Baig of AIMIM

12 Nanal Nagar: Mohammed Naseeruddin of AIMIM

13Falaknuma: K Thara Bai of AIMIM

14 Chandrayangutto: Abdul Wahab of AIMIM

15 Uppuguda:  Fahad Bin Abdul Samad Abdad of AIMIM

16 Shah Ali Banda:           Mohammed Mustafa Ali of AIMIM

17 Dattatriya Nagar:         Zakir Baqueri of AIMIM

18 Lalita Bagh:                  Mohammed Ali Sharif of AIMIM

19 Erragadda:  Shaheen Begum of AIMIM

20 Shastripuram:   Mohd Mubeen of AIMIM

21 Akbar Bagh: Syed Minhajuddin of AIMIM

22 Maghalpura:    Nasreen Sultana of AIMIM

23 Pathargatti:    Syed Sohail Quadri of AIMIM

24 Kishanbagh:  Hussaini Pasha of AIMIM

25 Jangammet: Abdul Rahman of AIMIM

26 Chawani:  Abdul Salam Shahid of AIMIM

27 Langar House:  Amina Begum of AIMIM

28 Golconda:  Sameena Yasmeen of AIMIM

29 Tolichowki:   Dr Ayesha Humera of AIMIM

30 Kurmaguda: Mahapara of AIMIM

31 Azampura: Ayesha Jahan Nasreen of AIMIM

32 Ghansi Bazar:  Parveen Sultana of AIMIM

33 Asif Nagar:   Ghousia Sultana of AIMIM

34 Old Malakpet: Juveria Fatima of AIMIM

35 Ahmed Nagar: Rafath Sarfaraz Siddique of AIMIM

36 Bholakpur: Mohammed Ghouse Uddin Tahaa of AIMIM

37 Puranapul:    Raj Mohan of AIMIM

LIST OF AIMIM WINNERS

1  Gawalipura:  Bhagya Laxmi of BJP

2  Vinayaknagar:  Rajyalakshmi of BJP

3  Gudimalkapur:     Devara Karunakar of BJP

4  Champapet: V Madhushan Reddy of BJP

5  Adikmet: Sunitha Prakash of BJP

6  Musheerabad:    M Supriya of BJP

7  Gaddi Annarram: Prem Mahesh Reddy

8  Hasthinpuram: Sujatha of BJP

9  Malkajgiri:   V Shravan of BJP

10 Moosapet:   K Mahender of BJP

11 Jiyaguda:    Bogini Dharshan

12  RK Puram  :Radha-Dheeraj Reddy

13  Kothapet: Pavan Kumar

14  Rajendranagar:  P. Archana of BJP

15 Nagol: Chintala Aruna Yadav of BJP

16 Kavadiguda: Rachanashree of BJP

17 Vanasthalipuram:  R Venkateshwar Reddy of BJP

18 Kachiguda:   Kanne Umarani of BJP

19 Ramanthapur: Bandaru Srivani of BJP

20 Ameerpet:  Kathineni Sarala of BJP